Як і де навчитися манікюрній справі?
Ця стаття допоможе не викинути гроші на вітер і дарма
не витратити свій час
МАЙБУТНІ МАЙСТРИ! Читайте уважно мою статтю. Ця стаття заснована на реальних фактах, вона допоможе не допустити багатьох помилок, які бажають навчитися манікюру, нарощування нігтів, а також освоїти різні дизайни в нігтьовій естетиці.
Отже… ви вирішили увірватися в «світ нігтів» для того, щоб стати висококваліфікованим майстром чи навіть просто навчитися для себе, нарощувати нігті собі та своїм близьким.
Як не помилитись? Кому вірити? Куди йти? Чого навчать? І чи навчать? Вас мучать сумніви! Безліч реклами від навчальних шкіл, студій та майстрів приводить вас у розгубленість! В інтернеті ви бачите велику кількість платних та безкоштовних роликів для самонавчання! А як вам поради подруг, які пропонують повчитися у знайомого майстра, який, на їхню думку, «добре робить нігтики»? Звичайно, тут голова йде кругом.
Найперша і найгрубіша помилка
Перші питання, які ви ставите, звернувшись до навчального центру –
1. «А СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ ВАШІ КУРСИ?»
2. «І СКІЛЬКИ ДЛЯТЬСЯ ВАШІ КУРСИ?»
Так, питання ціни, і тривалості звичайно, важливі, але вони не повинні стояти на першому місці! «Ну як же?!» — заперечите ви, у наш важкий час, саме ЦІНА є головним та визначальним фактором! А якщо я вам відкрию таку новину, що ДУЖЕ БАГАТО НАВЧАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ НАВЧАЮТЬ НА АМАТОРСЬКОМУ РІВНІ, через те, що так звані «вчителі», які там викладають, навіть не уявляють собі, що таке ПРОФЕСІЙНИЙ РІВЕНЬ. Навчаючись у точному навчальному центрі, ви просто викидаєте гроші на вітер, отримуючи при цьому найнижчий рівень. Працювати майстром на такому низькому рівні ви просто не зможете! Більше того, таких «вчителів» набагато більше, ніж професійних інструкторів і, відповідно, ризик потрапити до рук дилетантів дуже великий!
І повернувшись до наших перших питань, то що ж ви повинні запитувати звернувшись до навчального центру: насамперед ви запитуєте «ХТО МЕНЕ ВЧИТИме?!» і «ЧОГО ДОСЯГЛИ ВАШІ УЧНІ?! «
Як розрізнити дилетанта від професійного інструктора ви зрозумієте, коли уважно прочитаєте мою статтю до кінця!
Давайте розберемося, як не зробити помилок на самому початку вашого шляху.
Я спробую дохідливо пояснити, на що необхідно звертати вашу увагу при виборі першої школи, першого вчителя. Це дуже важливо! І пам’ятаємо – перенавчуватися НАМІСТО складніше!
Отже, все по черзі.
Є багато НЕ ПРАВИЛЬНИХ способів навчання, завдяки яким ви витратите масу свого дорогоцінного часу, нервів і грошей. А результатом буде – цілковите розчарування у собі та в цілому від нігтьової індустрії.
Самостійне навчання
Багато хто вважає, що цілком можна освоїти нігтьові премудрості і самому. Тим більше що є така велика річ, як Інтернет!
Як осягати тонкощі дизайну нігтів та їх нарощування можна у будь-якому куточку нашої країни. Подивилася пару роликів, поспілкувалась у чаті і все – я готова нарощувати нігті. Чи так це?
Звідки ви знаєте що добре, а що погано?
Які препарати і навіщо призначені?
Чи правильна ця технологія моделювання?
Чесно чи правильно відповідають на ваші запитання?
Якщо ви новачок у цій справі, як ви можете розрізняти де чорне, а де біле?
Адже по той бік, можливо, сидить такий самий новачок, як і ви, і робить свої припущення, дає вам поради. А може, хтось просто над вами знущається? Відрізнити правду від вигадки, новачкові, сидячи вдома, неможливо! Будьте обережні із цим вибором навчання. Можна сильно обпектися: купити масу матеріалів, витратити багато грошей. Звичайно, ви заощадите на навчанні і … У вас нічого не виходить і ви розчаровуєтеся у вибраній професії.
Дома, на кухні у «светилы»
Деякі псевдо вчителі запрошують навчання до себе додому. Коштує недорого, графік вільний, все, як ви захочете… Але це тільки на перший погляд. Вже за кілька занять ви розумієте, що прикро помилилися. Це не школа, а лише кухня, і на цю саму кухню приходить чоловік, вдаються діти, чомусь постійно телефонує телефон. І ви починаєте почуватися абсолютно зайвою в цьому чужому житті. Але гроші заплачені, час запланований, ціль поставлена, відступати не можна. Хоча ви вже потроху почали дратуватися і ні як не можете збагнути, чому навчання таке дивне. Мабуть, майстер просто не хоче вас навчати. Так, може, і хоче, але не вміє! Та й взагалі, з чого ви взяли, що цей майстер має право бути вчителем, не факт, що ви взагалі потрапили до професіонала, який закінчив сучасну школу, підтвердив свій рівень і склав кваліфікаційні іспити в КСБК (комітет стандартів салонів краси) України ( рівні майстрів окрема стаття “Який ти майстер”).
Не один инструктор, который имеет право обучать на профессиональном уровне, не позволит себе работать в домашних условиях!
Поручь з майстром
Ну, звичайно, де ж, як не в солідному салоні, у майстра, до якого йдуть клієнти і на всю кипить робота, можна навчитися ремеслу. Розвію вам цей міф, т.к. на власні очі бачу твори «майстрів», які працюють навіть у дорогих та престижних салонах. Ну, як же, скажете ви. Як можна бути не фахівцем і працювати в салоні? Пояснюю.
НЕ специалист может устроиться работать в салон по нескольким причинам:
– псевдо-майстр є родичем, другом керівнику салону або його влаштували просто за настійною рекомендацією,
– Керівник салону сам далекий від нейл індустрії і нічого не розуміє і ніколи не бачив, яке ж воно, СУЧАСНЕ нарощування,
— з якихось обставин, звільнилося місце майстра манікюру і керівник просто бере до себе того, хто перший трапляється під руку,
– І ще просто маса незрозумілих явищ, які дивують мене, і постійно залишають відкритим питання – з яких причин керівники салонів терплять диво майстрів?
А ви запитаєте, а як же клієнти? Чому вони самі не обирають найкращих майстрів, найкращий салон?
І тут є своє пояснення:
– Клієнт вже давно ходить в один і той же салон, є постійним клієнтом, йому не зручно змінювати своїм звичкам,
— клієнт також не розуміє нічого про сучасні форми, дизайни, носибельність, якість нігтів (докладно описано в окремій статті), він жодного разу ще не потрапляв до професіонала, йому нема з чим порівняти.
Звідси висновок: на сьогоднішній день дуже мало професійних майстрів їх просто не вистачає. Майстри, які один раз навчилися (знову ж не зрозуміло у кого), вирішують, що цього достатньо і навіть не думають підвищувати свою кваліфікацію! (Рівні майстрів окрема стаття «Який ти майстер»)
Ця ситуація в нейл-бізнесі має тимчасовий характер. І вже зовсім скоро майстри просто змушені будуть «зав’язати» з дилетанством і перейти на новий рівень обслуговування. Вже зараз клієнт з кожним роком стає все більш вимогливим до наданих послуг. Адже ми живемо в еру швидкого обміну інформації, і люди, які цінують красу, дуже швидко починають розумітися на моді та сучасних тенденціях.
Ну а якщо ви все-таки зважилися на навчання в салон, де майстер буде на своїх клієнтах показувати вам нарощування, то будьте готові, що теоретичного навчання буде мало або взагалі НЕ буде, практичне відпрацювання буде самостійним або дуже мало, в основному учень сидить біля майстра поряд і дивиться, як він «геніально» працює.
Не секрет, що багато майстрів вважають: а навіщо мені конкурент? Так, так, у кожному новачку бачать конкурента! А чому? Та тому, що самі перебувають на дуже низькому рівні, мають невеликий стаж і чудово розуміють, що так працювати як вони може кожен!
А якщо вам все-таки пощастить, і ви дійсно знайдете спеціаліста, не тріумфуйте заздалегідь. На жаль, буває, що майстри ставляться до своїх учнів зневажливо – хтось із них обпікся на навчанні і багато чого досяг завдяки своєму досвіду і вирішує, щоб і інші помучилися, «а то прийшли на все готовеньке». Та й не всім дана здатність правильно навчати.
НЕ кожен хороший майстер може бути добрим учителем.
На користь школи
Ви передумали? Чи не хочете навчатися вдома чи у майстра з найближчої перукарні? І це дуже правильно! Тому, як ви не бажаєте стати ще одним «кухонним» майстром. Ви хочете стати Майстром-фахівцем! Працювати в хорошому салоні, заробляти гідні вашої праці гроші, постійно вдосконалюватися і в результаті стати одним з кращих майстрів нейл-індустрії. Найголовніше – ПРАВИЛЬНО розпочати!
Як вибрати навчальний центр, школу, в якій ви повинні придбати всі навички професіонала.
Ви НЕ повинні кидатися на красиву рекламу: «НАМ ВЖЕ 150 років», «НАША ШКОЛА КРАЩА, ТОМУ ЩО МИ НАВЧАЄМО ВЖЕ 150 років», «У НАС НАЙКРАСИВІ І ПРАВИЛЬНІ СЕРТИФІКАТИ І ДИДИ. Це гасла якраз тих шкіл, які нічого не навчають, а лише заробляють на вас гроші. Ви дуже будете здивовані тому факту, що і 10 і 20 років можна навчати на дилетанському, аматорському рівні! Як правило в таких школах навчають майстри, до яких не йдуть клієнти, вони не можуть заробляти практикою, а теоретично вони навіть дуже сильні (ну звичайно підглядаючи в написану лекцію)! Я повторюся: таких псевдо-шкіл та псевдо-вчителів набагато більше, ніж ви собі уявляєте!
Відразу усвідомте для себе правило, це ВАЖЛИВО:
НЕ ШКОЛА НАВЧАЄ! НАВЧАЄ ИНСТРУКТОР!
На що треба звернути увагу:
1. Насамперед, і це ГОЛОВНЕ, ви повинні з’ясувати — ХТО ПРОВОДИТЬ НАВЧАННЯ у навчальному центрі?
— Чи має інструктор СЕРТИФІКАТ про підтвердження професійного рівня (МАЙСТЕР-ЕКСПЕРТ), який видає Комітет Стандартів Салонів Краси (КССК) України, після складання кваліфікаційних іспитів?
— Чи є у інструктора якісь заслуги у розвитку нігтьової естетики?
— Чи брав участь інструктор в українських, міжнародних чемпіонатах з нігтьової естетики?
— Чи займав призові місця на конкурсах та чемпіонатах?
— Чи публікувалися корисні статті та оригінальні технології інструктора у професійних нейл-виданнях?
Тут все начебто зрозуміло: якщо вчитель чи майстер, який збирається чогось вас вчити, показує вам свій диплом про те, що він колись пройшов базове навчання з манікюру чи нарощування нігтів і ВСІ, то такий вчитель нічого доброго вас не навчить. З однієї простої причини — він сам є НОВИЧКОМ і потребує навчання. Наведемо простий приклад: ви ж не віддасте свою дитину вчитися читати писати вчителю який сам цьому недавно навчився і ледве читає по губах?! Все те саме і в нашій професії: майстри після базових курсів — це новачки, яких навчили, але ж вони не знають, як треба навчати, які методики використовувати і який підхід до учнів, усі люди різні і в кожного свої здібності до мистецтва!
2. Наступне, що необхідно дізнатися:
— чого ДОСЯГЛИ випускники навчального закладу, чи беруть участь у конкурсах та чемпіонатах, які нагороди та місця здобули?
Чи працевлаштовані учні в престижні салони, скільки учнів відкрило свою справу, наскільки успішними вони стали в новій професії?
Тут теж усе зрозуміло: якщо на це запитання представники школи відповідають загальними фразами, без доказів і конкретних фактів, наприклад, «працевлаштовані всі, хто хотів», «у нас багато переможців та чемпіонів» — знайте вас обманюють!
3. Попросіть показати ПОРТФОЛІО робіт, виконане викладачами та учнями школи, це можуть бути фотоальбоми, а краще типи на планшетах, з уже виконаними дизайнами. Попросіть фотозвіт курсів та семінарів, які проходили у цьому навчальному центрі. Така «наочність» допоможе вам отримати уявлення про кваліфікацію викладача навчального центру та визначитися з вибором.
4. Зверніть увагу на те, як побудовано сам ПРОЦЕС навчання у вибраній вами школі. Тут потрібно уважно проаналізувати: якщо ви бачите, що на одні й ті самі дати заплановано одразу КІЛЬКА різних курсів, обов’язково уточніть:
а) чи будуть ці курси проводити різні інструктори;
б) чи курси проходитимуть у різних аудиторіях.
Це дуже важливий момент! Тому що, в більшості випадків, два і більше курси проводяться в одній аудиторії одним і тим же інструктором! Наприклад, базовий курс для новачків відбувається разом із курсом підвищення кваліфікації для майстрів. Так, вас напевно запевнятимуть, що це ніяк не завадить навчальному процесу. Це не так! Все залежить від того, хто ви! Якщо ви майстер і прийшли на курс підвищення кваліфікації, а водночас і прослухали базовий курс для новачків – та я погоджуся – «повторення – мати вчення». А якщо ви новачок, прийшли на базовий курс і ви замість того, щоб слухати та запам’ятовувати базові основи змушені слухати ще й іншу інформацію?!!
Що у вас буде в голові? Правильно – повний хаос та «вибух мозку»! Цю згубну практику слідкують школи з однією метою – більше заробити при цьому менше витратити часу! Цю тактику наслідують багато шкіл, навіть розкручені і імениті! Свого часу я на собі відчула цей диво-підхід у навчанні, коли записалася на ІНДИВІДУАЛЬНЕ навчання до найвідомішої школи великого інструктора в м.Києві, а коли приїхала у призначений день, я опинилася в переповненій аудиторії, де проходили паралельно інші курси. група з акрилу + група з гелю + два індивідуальні курси), і всі ці курси, в т.ч. і мій індивідуальний, проводив той самий інструктор. Заплативши за індивідуальне навчання 200$, яке тривало з 13.00 до 18.00, великий інструктор зволила підійти до мене рівно ТРИ рази! Це «навчання» було незабутнім! Побувавши в таких умовах сама, і відчувши їх на собі, я впевнено стверджую: жодних паралельних курсів в одній аудиторії бути не може!
ЧИМ ВАС ЗАМАНІВАЮТЬ ДИЛЕТАНТИ ТА ШАХРАЇ:
1. Безкоштовне перше заняття! Виглядає, на перший погляд, зовсім нешкідливо і приваблює до себе. Але не треба забувати — «Безкоштовний сир — лише в мишоловці!». Насправді це банальний маркетинговий хід, коли на першому занятті вам промивають мозок агітацією. Саме заняття жодної цінності не становить — здебільшого це теоретична частина, причому злизана з інтернету і прочитана по папірцю псевдо-учителем. У справжній професійній школі не те що ціле заняття, а навіть 10 хв. на вагу золота, причому на користь саме учнів! І справа зовсім не в жадібності, справа в важливості інформації! А розбазарювати цілим заняттям можна тільки тоді, коли воно не варто і трьох копійок!
2. Ми навчаємо лише своїх учнів! Якщо Ви чуєте фразу, «Ми навчаємо лише своїх учнів, які проходили у нас, і тільки у нас курси і жодних інших учнів з інших шкіл ми не беремо», — такий собі закритий клуб, одразу ж запитуйте себе. А чому? А я вам відповім, все дуже просто, у таких школах псевдо-вчителі дуже бояться незручних, невигідних для них питань, які можуть їх поставити на повний стопор, адже новачкові простіше затуманити очі і він сприйматиме неправдиву інформацію за правдиву. Дорогі мої друзі, знайте, в будь-якій професійній школі, повинні з радістю прийняти після будь-якої школи, де б ви не навчалися до того, на будь-які курси підвищення кваліфікації. Якщо ви чуєте про такий клуб закритого типу, знайте, там вас дуже сильно боятися, можливо, ви маєте якийсь досвід і знання, які перевершать знання їхніх псевдо-вчителів!
3. У нас найзручніший графік, ви взагалі можете приходити тоді, коли вам заманеться! Це ну дуже привабливо! Ну що ще може бути зручніше? Коли захотів — то й прийшов! Тільки одне АЛЕ! Навчатися ви будете власними силами. Приділяти час вам ніхто не буде! У такій школі, як правило, на один і той же час приходять учні, на різні курси, і той самий мега-вчитель навчає паралельно всіх бажаючих. Я сама була свідком, коли один вчитель тут-таки навчав і зачіскам і нігтям і візаж різних учнів! Це вершина зухвалого шахрайства!
4. У нас тільки індивідуальні курси та міні групи. Дуже привабливо – ви і вчитель, що ще може бути прекраснішим?!
По-перше, псевдо-вчителі чудово розуміють, що відразу багато учнів одночасно на їхні привабливі хитрощі не поведуться. Тому розрахунок на одинак. По-друге, вони не мають просторих класів і потрібної кількості правильно обладнаних учнівських місць. Шахраї не вкладають у це свої гроші, бо для них це тимчасове явище і рано чи пізно вони припинять своє псевдо навчання. По-третє, найголовніше – з людиною, яка сама себе проголосила вчителем і не є професійним інструктором, ви можете займатися і індивідуально, і проводити разом і дні, і місяці, можете навіть і спати, і є разом, АЛЕ ви не отримаєте професійних знань, тому що цих знань немає у самого “вчителя”.
5. Ще одна приваблива реклама – школа після навчання видає дипломи “державного” зразка та “міжнародного” стандарту. Ну чим ще може заманювати псевдо школа та шахраї – ну звичайно ж не результатом навчання! За гучною назвою ДИПЛОМ ДЕРЖАВНОГО ЗРАЗКУ стоїть звичайний папірець, який злегка нагадує за дизайном дипломи, які видають акредитовані вищі заклади. Але це зовсім не той диплом, який дозволило видавати державу та на який потрібно мати право її видавати. Це жалюгідна подоба за яким нічого не варте! А тепер про диплом МІЖНАРОДНОГО ЗРАЗКУ. Знаєте що вам дадуть відповідь, коли ви запитаєте – що це за диплом? Вам дадуть відповідь – ну як же, він буде англійською мовою. Ці люди насправді не розуміють, чи все розуміють і знають, але нахабно вас дурять. Щоб мати право називати свій диплом МІЖНАРОДНОГО зразка, необхідно, щоб школа мала офіційні філії у різних країнах. І усі філії видають однакові дипломи. Тільки тоді диплом може вважатися міжнародним зразком!
7. Акції, знижки. Ну якось без них! “Пройди курс зараз і тільки сьогодні і отримай мега знижку”, “Пройди три курси за ціною двох!” і т.д. і т.п. Як ви вже розумієте тільки шахраї здатні на таку рекламну рекламу, яка так приваблива. Професійна школа, яка дає професійні знання, яка навчає на високому рівні – ніколи не заманюватиме знижками чи дешевою ціною. Багаторічна практика та безцінний досвід з якими ділиться справжній професіонал завжди коштуватимуть дорожче! Проходити такі курси набагато вигідніше! Ви заощаджуєте час, нерви, гроші на переучування і отримуєте від своєї роботи задоволення!
З усього вище сказаного, випливає один висновок: «псевдо — вчителі» та Вчителя-професіонала відрізняє дві основні глобальні відмінності — це методика викладання і, як наслідок, кінцевий результат! Якщо вчитель навчає за методикою «Роби як показую. Ну що ти не можеш?», то це не дасть жодного результату. Методику викладання не можна ні вкрасти, ні сплагіати. Методика викладання, ніщо інше, як сукупність: величезного досвіду професійної практичної роботи як майстра + досвід викладацької діяльності + вміння грамотно та доступно донести (словесно та схематично) нову інформацію + вміння та знання індивідуальних підходів до різних учнів + бачення на два кроки вперед результату роботи + вміння правильно і швидко поставити руку учню.
Отже. У кого ж навчатись? У професіоналів, звісно!
Для новачків, які шукають базові курси для початківців та хочуть навчитися саме у професійній школі – є кілька підказок:
- запитуйте і дивіться на сайті чи є в навчальному центрі (УЦ) курси підвищення кваліфікації для майстрів (дивіться фотозвіти та відгуки), якщо УЦ проводить ТІЛЬКИ базові курси для новачків – це 100% аматорські курси, які проводять дилетанти (майстри з досвідом набагато складніше) обдурити ніж новачка);
- питайте – чи проводить УЦ підготовку учнів до Чемпіонатів країни, Міжнародних Чемпіонатів?
- питайте – хто ж він, той ВЧИТЕЛЬ, який зібрався вас навчати. Якщо ви чуєте що майстер з багаторічним досвідом – це 100% аматорські курси!
Тільки в інструктора високого рівня можна отримати гідну сучасну освіту, з перших занять крокувати в ногу з часом, і отримати всі шанси досягти високого професіоналізму.
Я бажаю вам удачі та успіхів. Сподіваюся, моя стаття допоможе вам у виборі свого Вчителя!
Світлана Мудракова
Суддя Національних та Міжнародних Чемпіонатів з нігтьової естетики;
Чемпіон України 2013, 2014рр, Чемпіон Міжнародних конкурсів 2013-2015рр;
інструктор міжнародного рівня
Майстер-експерт зі стандартів КССК, доповідач Міжнародних форумів;
засновник навчального центру «Студія Мистецтв Світлани Мудракової»
м.Черкаси